Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

ObrazekVznik tohoto unikátního světového projektu se datuje do roku 1982 a to když jsme si o prázdninách při návštěvě místního koupaliště krátili čas mezi koupáním hraním karet. Hrát "prší" pořád dokola nás moc nebavilo, tak přibyl "durák" (dudák) a "žolíky". Pak se to stalo, počasí nám nepřálo, a tak jsme si začali deštivé dny krátit hraním doma a aby to zabralo více času přibrali jsme "člověče, nezlob se" a "stolní hokej". Přirozená lidská soutěživost a chtíč vědět, kdo je nejlepší, se projevil tak, že jsme začali získané body za jednotlivé disciplíny evidovat a po turnaji jsme vyhlásili tzv. "Kinga dne". Stolní hokej jsme asi po dvou létech vypustili z důvodu nevybavení každého hráče touto hrou a také protože v hokeji značně vyčníval jeden nejmenovaný hráč (Kroupa) střelbou z dálky!!! Další rok přišla jen malá kosmetická úprava, kdy deset her žolíků bylo sníženo na šest; deset her duráku zůstalo a deset her prší bylo zvýšeno na patnáct . Adrenalinové člověče, nezlob se, kde se v boji muž proti muži - teda figurka proti figurce - utkávajíObrazek speciální jednotky : Speed comando - Kroupa, Žluté barety - Ryba a Blekáči - Magnys se stalo nedílnou součástí trojboje a i v současnosti neztrácí na své akčnosti. Nejen že rozhoduje sedm z deset vyrovnaných mistrovských utkání, ale je to taková třešinka na dortu na konci trojboje, kde se uzavírají : falešné koalice, šplhá se po cizích zádech, vykopávají se válečné sekyry, získávají se skalpy protihráčů, přeprogramovávají se rakety, padají dvojsmyslné a pichlavé výrazy, to vše s cílem rozhodit koncentraci soupeřů a získat, jak jinak, vítězství. Málem jsem zapomněl na největší sviňárnu a tou je symbol blesku, zlomeného pádla a děravé kánoe, tyto woo-doo značky jsou připisovány k výsledkům znatelně unikajícího hráče, aby se mu přestalo dařit. Pozn.: Omlouváme se všem, kdo nerozumí některým kódům,ale vysvětlování by bylo na dlouho.

 

 

Shrnutí na závěr prvního dějství trojboje: tento projekt nám až do nástupu na vojnu v roce 1988 bezvadně sloužil jako zamáznutí deštivých nebo nudných dní, tento turnaj jsme byli schopni hrát i třikrát za sebou...

 

 

ObrazekDějství druhé - znovuzrození trojboje:  v pubertálním věku jsme si dělali srandičky - až budeme ženatí, tak hrát karty budeme i kdyby na chleba nebylo a děti byly hladové a otrhané. Čas utekl jako voda a po vojně začátkem 90. let jsme měli své rodiny nebo skoro rodiny a k tomu samozřejmě kupa starostí a nedostatek času. Díky časovému vytížení by se naše letité kamarádství asi omezilo na pár prohozených slov při nákupech ve městě. Jenže tomu tak není a my v roce 2007 slavíme 25. výročí trojboje. Po vojně došlo k zásadní změně smyslu karetního turnaje a to ne zamáznout čas, ale pravidelně se každé pondělí sejít, pobavit se, zvítězit a odejít. Proč pondělí - je to nejhorší den v týdnu, a tak myšlenka, že se večer uvidím s kámošema, zahraju si oblíbené karty, pomůže první pracovní Obrazekden překonat. Pořádání trojboje se s pravidelností střídá ve všech rodinách s ohledem na manželky, aby se lépe vyrovnaly s naší letitou tradicí a měly pro nás bezmezné pochopení a doma nám připravovaly takové podmínky a zázemí, aby naše výkonnost šla jen a jen nahoru. Důležitou kapitolou jsou potomci, trojbojářští junioři, protože ti převezmou léty vydřené triky, jako je třeba střelba z dálky - Kroupa, halí belí vavříny - Ryba nebo taktika pěti kupek - Magnys. Vzhledem k tomu, že nehrajeme vícekrát v týdnu, tak neudělujeme titul kinga dne, ale na konci roku po sečtení dosažených bodů podstatně prestižnější titul "King roku".

 

 

Jak nelze přehlédnout na fotkách z klání titánů musí pořádající agentura dodat tzv. sponzorské minimum - brambůrky a každému dvě piva. Další nabízené pomyšlení, káva, frťánek, víno atd. je podáváno jednoznačně ze zištných důvodů!!! Kulisou trojboje je samozřejmě heavy metalová hudba, která dává všemu ten správný šmrnc.

 

    Tak to je náš trojboj...

 

Obrazek    Obrazek    Obrazek    Obrazek